eu

Bajeczna Kraina

point Zakończenie roku

Zakończeni roku
24 Czerwca podsumowaliśmy ostatni rok naszej pracy. Z tej okazji Przedszkolaki przygotowały wystąpienie z wierszami, tańcami oraz piosenkami oczywiście w języku polskim i angielskim. Całokształt nagrodzony został gromkimi brawami. Za cały rok wytrwałości Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz kolorowe piłki.
Po części oficjalnej wszyscy wzięli udział w pikniku w stylu country. Na dzieci jak co roku czekało mnóstwo atrakcji: rzucanie podkową, łapanie konia na lasso, przypinanie ogona, poszukiwanie złota, rozbijanie piniaty, czy przejażdżka wozem.
Podczas imprezy odbył się loteria fantowa oraz kiermasz książek. Akcja zorganizowana została na rzecz ciężko chorej trzyletniej Ewy, która od roku walczy z okropną chorobą. Serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie.
Rozpoczynamy wakacje!

powrót do galerii zdjęć

point Z wizytą na „Ranczo w Dolinie”

Wycieczkę do „Ranczo w Dolinie” w Brodach Pomorskich uważamy za udaną???? Przedszkolaki spędziły aktywnie czas na świeżym powietrzu wśród koni ????, alpak????, a dodatkową atrakcją okazały się konkurencje sportowe, poszukiwania złota oraz ognisko z kiełbaskami???? Dziękujemy za wspaniałą zabawę????

 

powrót do galerii zdjęć

 
 

point Występ z okazji Dnia Mamy i Taty w Kościele

W niedzielę Nasi Mali Artyści zaprezentowali występ przygotowany z okazji Dnia Mamy i Taty przed wiernymi zgormadzonymi w Kościele. Stres był ogromny, jednak Przedszkolaki stanęły na wysokości zadania!

 

powrót do galerii zdjęć

point Tam gdzie ja, tam mój domek-poznajemy żółwia i ślimaki

W poniedziałek do naszego przedszkola zawitali: Żółw Afrykański Dyzio i trzy ślimaki Chase Roki oraz Skye. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat zwierzaków, zadając jednocześnie mnóstwo pytań. Każdy odważny przyrodnik mógł dotknąć lub obejrzeć z bliska przybyszy ????

 

powrót do galerii zdjęć

point Dzień Dziecka

Z okazji wyjątkowego święta Dania Dziecka w Bajecznej Krainie czekało na naszych podopiecznych mnóstwo dobrej zabawy, która rozpoczęła się tańcami z kolorowymi chustami i pomponami.
Przedszkolaki wzięły udział w zabawach ruchowych przy muzyce (parzący balonik, tańce wygibańce z balonami). Na buźkach dzieci pojawiły się kolorowe malunki natomiast na rączkach żelowe tatuaże. Bohaterowie dnia z zaangażowaniem rywalizowali w konkursie nawijania sznurka na patyk oraz wspólnie bawiły z chustą animacyjną.
Na zajęciach plastycznych dzieci wycinały kolorowe piórka, które ozdobią nasze Indiańskie pióropusze. Natomiast na drugie śniadanko wszyscy mogli poczuć się jak cukiernicy, zdobiącą pyszne gofry bitą śmietaną, kolorową posypką oraz słodkimi truskawkami. Zwieńczeniem dnia było wspólne rozbijanie piniaty.
To był dzień pełen wrażeń, emocji i uśmiechu!
Wszystkim świętującym życzymy beztroskiego dzieciństwa, fantastycznych zabaw i wielu uśmiechów i radości każdego dnia!

powrót do galerii zdjęć

point Zajęcia sportowe na Orliku

Korzystając z zaproszenia Pana Grzegorza z Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie, Przedszkolaki z Bajecznej Krainy spędziły wtorkowy poranek na zabawie w przemiłej atmosferze z mnóstwem sportowych atrakcji. Trener przygotował dla naszych małych sportowców liczne konkurencje, uzmysławiając jednocześnie przedszkolakom jak ważny jest ruch w codziennym życiu. Dziękujemy za zaproszenie, wspaniałe zajęcia oraz niesamowite podejście do dzieci ????

powrót do galerii zdjęć

point Dzień Mamy i Taty

 Dzień Mamy i Taty świętowaliśmy przez trzy ostatnie dni….

Z okazji tak ważnego święta Przedszkolaki przygotowały przepiękne występy prezentując wiersze oraz piosenki w języku polskim, angielskim oraz ukraińskim jak i taniec. Nie zabrakło uścisków, buziaków oraz chwil wzruszenia. Dzieci wręczyły Rodzicom własnoręcznie wykonane niespodzianki w postaci laurek, czy portretów. Uwieńczeniem uroczystości były warsztaty plastyczne. Każda z grup wykonała inne arcydzieło: obrazy na drewnie, makramę: łapacze snów czy dekoracyjne obręcze.

Dziękujemy Rodzicom za przybycie i miło spędzony czas, natomiast Przedszkolakom za perfekcyjne występy i dostarczone chwile wzruszenia.

powrót do galerii zdjęć

point WIZYTA MISTRZA – Warsztaty florystyczne

W ramach akcji „Poznajemy zawody” nasze przedszkole odwiedził MISTRZ EUROPY 2021, zdobywca Brązowego Medalu w prestiżowym konkursie Euro Skills 2021 Pan PIOTR GLAZIK.
Specjalnie dla naszych przedszkolaków pan Piotr przeprowadził warsztaty florystyczne. Z ogromnym profesjonalizmem Mistrz wprowadził dzieci w kolorowy i pachnący świat kwiatów. Odkrywając tajniki tworzenia kompozycji kwiatowych nasi mali artyści stworzyli własne przepiękne arcydzieła.
Serdecznie dziękujemy Panu Piotr Glazik za odwiedziny i wspaniałe warsztaty. Jednocześnie życzymy wielu sukcesów❤????

powrót do galerii zdjęć

point Z wizytą w remizie strażackiej OSP Gniew

W poniedziałek 16 maja wybraliśmy się w odwiedziny do Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie. Na miejscu gorące powitanie przygotował przedszkolakom pan strażak. Przedszkolaki podczas tej niecodziennej wizyty mogły zapoznać się z zawodem strażaka, z zasadami postępowania na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa. Uczniowie przedszkola mieli okazję zobaczyć wóz strażacki wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i strój w jaki ubierają się do akcji, a nawet go przymierzyć. Wszyscy z ogromnym zaciekawieniem zwiedzali wszystkie pomieszczenia znajdujące się w remizie. Wizyta w straży pożarnej to doskonała forma edukacyjnego uświadomienia dzieci o zasadach bezpieczeństwa oraz zachowaniu się w przypadku pożaru, wypadku i innych zagrożeń, które mogą mieć miejsce. Na zakończenie naszej wizyty w remizie atrakcją dla naszych pociech była przejażdżka wozem strażackim. Serdecznie dziękujemy Strażakom z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie za zorganizowanie spotkania oraz umożliwienie naszym podopiecznym poznanie zawodu strażaka.

 

powrót do galerii zdjęć

point Tydzień Bibliotek – Wyjście do Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej

13 Maja wybraliśmy się do Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie na spektakl pt: ” Wazne numery”. Teatr MagMowcy z Torunia przedstawił pełną humoru, a jakże pouczającą historię Pani Cebulkowskiej oraz jej psa Ambro. Przedszkolaki przypomniały sobie numery alarmowe oraz wcieliły się w role służb miasta.

point Jesteśmy Polką i Polakiem

powrót do galerii zdjęć

point Wiosenne umuzykalnianie

Od 29 marca wszystkie Przedszkolaki biorą udział w programie ,,Wiosenne umuzykalnianie” autorstwa Pani Katarzyny Zaniat.

Co to takiego?

To 10 słuchowisk umuzykalniających oraz karty pracy.

Są w nich min:

– solmizacyjne rozśpiewki,

– aktywności ruchowe,

– działania pobudzające wyobraźnię,

– wyciszanki, elementy relaksacji i wiele innych aktywności.

W programie umuzykalniającym bierzemy udział już drugi rok. Zarówno pierwsza edycja jaki obecna cieszy się dużym zaangażowaniem dzieci!

 

powrót do galerii zdjęć

point Ekologiczny pokaz mody

22-go Kwietnia w naszym przedszkolu odbył się Międzynarodowy Dzień Ziemi. Przedszkolaki rozpoczęły ten dzień od multimedialnej podróży, gdzie przewodnikiem była Nasza Planeta. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Ziemi, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Następnie odbył się ekologiczny pokaz mody, podczas którego dzieci zaprezentowały swoje piękne i kreatywne eko-stroje. Po zakończeniu prezentacji, jury miało niełatwe zadanie, ponieważ pomysłowość naszych przedszkolaków przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz nagrodę. Na koniec dnia udaliśmy się do przedszkolnego ogródka, aby wspólnie zasadzić drzewko.

 

powrót do galerii zdjęć

point Dzień Ziemi

Jak dbać o Ziemię?
Na to pytanie w ostatnich dniach odpowiadają sobie nasze Przedszkolaki podczas dynamicznych dyskusji na zajęciach. Dzieci tworzyły własny Kodeks Ekologa, rozwiązywały liczne zadania z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Swoje propozycje dbania o Ziemię nasi mali artyści przenieśli także na papier podczas zajęć plastycznych… całokształt pracy uwieczniony został na fotografiach????

powrót do galerii zdjęć

point Żabki przygotowują Święconkę

Dzieci z grupy Żabek wspólnie z Wychowawcą przygotowały koszyczek wielkanocny poznając jednocześnie nazwy pokarmów w języku angielskim.

powrót do galerii zdjęć

point W Kuchcikowie – Wielkanocne Mazurki

powrót do galerii zdjęć

point Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

Wielkanoc tuż, tuż…
W przedszkolu czuć świąteczną atmosferę każdego dnia. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem biorą udział w warsztatach plastycznych na których przygotowują kartki świąteczne, jajka z muliny, kurki czy kolorowe zajączki. Mali artyści wkładają w swoją pracę wiele serca…

powrót do galerii zdjęć

point Siejemy rzeżuchę

powrót do galerii zdjęć

point Wielkanocne Palmy

Nasze Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem przygotowują się do Świąt Wielkanocnych – oto Palmy wykonane przez małych artystów. Każda inna, kolorowa, wyjątkowa!

powrót do galerii zdjęć

point Jak zajączek Kic Kic ratuje święta

W naszym przedszkolu gościliśmy aktorów z Teatru Animacja z Białegostoku, którzy zaprezentowali spektakl pt.: „Jak zajączek Kic Kic ratuje święta” – Dzieci z zapartym tchem obserwowały występ, po czym gromkimi brawami podziękowały artystom.

powrót do galerii zdjęć

point Wizyta Wyjątkowego Gościa

W ramach akcji „Poznajemy zawody” odwiedził nas wraz z Córką Tata Ignasia. Celem przewodnim spotkania było przedstawienie zawodu muzyka oraz nietypowych instrumentów takich jak bum bum rurki, cajon i wiele innych. Dziękujemy za wspaniałą lekcję muzyki!

powrót do galerii zdjęć

point Wiosenni artyści

Wiosnę czuć za oknem! Nasze przedszkolaki ,,przelewają swoją energię” na papier. Oto kilka pierwszych wiosennych arcydzieł

powrót do galerii zdjęć

point Gminny Konkurs Recytatorski „Mój ulubiony wiersz”

Gratulujemy Naszym Małym Artystom z Zerówki, którzy wzięli udział w konkursie recytatorskim „Mój ulubiony wiersz” organizowanym przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Gniewie.
Do konkursu zgłosiło się aż 85 uczestników. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych. Po zapewne burzliwych obradach, komisja konkursowa przekazała nam wspaniałe wiadomości. Nasi podopieczni Patryk Ruda zajął II miejsce, natomiast wyróżnienie trafiło do Poli Zielińskiej.
Serdecznie gratulujemy!
Gromkie brawa ślemy dla naszych pozostałych artystów: dla Ani oraz Dobrusi!

powrót do galerii zdjęć

 

 

point Pierwszy Dzień Wiosny

Witamy WIOSNĘ barwnym i głośnym pochodem

powrót do galerii zdjęć

point Wizyta w Piekarni, Cukierni

W ramach naszej akcji „Poznajemy zawody” wybraliśmy się z wizytą do pobliskiej piekarni. Dzieci mogły zobaczyć przeróżne wypieki oraz skosztować najlepszych specjałów.
Serdecznie dziękujemy za wspaniałe przyjęcie!

powrót do galerii zdjęć

point Dzień otwarty

powrót do galerii zdjęć

point Nabór do Przedszkola i Zerówki na rok 2022/2023

nabor-202202023

point BAJECZNE DNI OTWARTE

bdo

point Owieczki w przedszkolu

We wtorek w naszym przedszkolu gościliśmy owce: Tosię i Amy. Panie gospodynie z „Zagroda Powroty” przybliżyły nam historię produkcji owczej wełny oraz opowiedziały kilka ciekawostek związanych z jej zastosowaniem. Podczas zajęć nasi podopieczni mieli możliwość wprowadzenia w tajniki obróbki runa, a także aktywnie uczestniczyć w realizacji poszczególnych etapów produkcji wełny. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się przędzenie wełny na kołowrotku. Przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że jest to bardzo przyjemne zajęcie, ale wymagające skupienia. Na koniec naszego spotkania dzieci nakarmiły Tosię i Amy marchewkami oraz przytuliły się do ich miękkiego futerka.

powrót do galerii zdjęć

point Walentynki

WALENTYNKI ????????????
WalentynkI – to nie tylko święto zakochanych, ale również święto zaprzyjaźnionych. To świetna okazja, by w sposób szczególny skierować miłe i ciepłe słowa do przyjaciela. Ten dzień rozpoczęliśmy niespodzianką przygotowaną przez Panie i ulubieńca dzieci Marschalla. Nasi podopieczni uczestniczyli w wielu konkurencjach począwszy od kodowania po zabawy ruchowe z balonami????????????Ciekawym akcentem było zapoznanie się z najważniejszymi symbolami walentynkowymi w języku angielskim podczas gry memory. Przedszkolaki poznały również historię św. Walentego.
Wszyscy wiemy, że do serca można dostać się również przez żołądek… Idąc tym tropem dla naszych małych łasuchów przygotowane zostały specjalne galaretki – oczywiście koloru czerwonego w kształcie serca.
Tego dnia nie zabrakło także walentynkowej pracy plastycznej.
Dzieci przygotowały serca na patyku.
Na zakończenie dnia rozdana została poczta walentynkowa – każdy przedszkolak otrzymał walentynkę co zaowocowało pojawieniem się szerokich uśmiechów na twarzach naszych podopiecznych.????

 

powrót do galerii zdjęć

 

point Bal karnawałowy

10 Lutego odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy – niezwykłe wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości. Po śniadaniu w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie: wśród dziewczynek dominowały delikatne motylki, czarodziejki, natomiast chłopcy to super-bohaterowie: Spider-Man, Batman, piraci. Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich postaci. W sali w czasie tańców było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło – uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Dla odetchnienia, każdy mógł wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie w kolorowych ramkach. Długo oczekiwaną atrakcją dla naszych pociech, była piniata w kształcie cukierka ze słodką zawartości, którą przy wspólnej pomocy udało się „otworzyć”. Na zakończenie wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku. Zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, co było głównym celem tego spotkania. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

 

powrót do galerii zdjęć

point Obserwuj nas na Facebooku

 

https://www.facebook.com/BajecznaKrainaGniew

 

 

point Pizza Day

 Z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy na naszych przedszkolnych stołach gościła najpopularniejsza włoska potrawa. Nasi podopieczni ugniatając ciasto formowali krążki, by w dalszej kolejności komponować na nich swoje ulubione dodatki. Dzieci poznały również odpowiadające im nazwy w języku angielskim. Najbardziej wyczekiwanym momentem była degustacja wypieków małych kucharzy

 

powrót do galerii zdjęć

point Warsztaty mydlarskie – mini-Politechnika

W czwartek w przedszkolu odbyły się warsztaty mydlarskie, podczas których dzieci zapoznały się z właściwościami fizyko-chemicznymi mydeł oraz ich komponentów. Finalnie same wykonały mydełka na bazie gliceryny. Mali chemicy z zaangażowaniem dobierali własne kolory, zapachy oraz dodatki w postaci suszonych kwiatów czy brokatu. Mamy nadzieję, że kąpiel z własnoręcznie przygotowanym mydełkiem zapewni naszym maluchom wspaniały relaks.

powrót do galerii zdjęć

point Nasi mali artyści – konkurs plastyczny

Dzieci z grup: Motylki i Pszczółki wzięły udział w konkursie plastycznym z okazji Rocznicy Powrotu Ziemi Gniewskiej do Macierzy organizowanym przez Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie we współpracy z Szkołą Podstawową Nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie. Nasi mali artyści oprócz nagród indywidualnych wywalczyli nagrody dla wszystkich kolegów i koleżanek z przedszkola.
Gratulujemy!

powrót do galerii zdjęć

point GOTOWI DO DROGI – zakończenie projektu.

W styczniu zakończyliśmy projekt realizowany z grantu Pomorskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego „DOBRZY KIEROWCY ROSNĄ Z NAMI”. Celem projektu było rozwijanie oraz utrwalenie prawidłowych postaw, umiejętności i nawyków drogowych. Pomyślnie zrealizowaliśmy wszystkie zadania, publikując relacje na profilu zespołu, który można było na bieżąco obserwować na stronie: www.gotowidodrogi.pl.
Wspomnienia z naszej wspólnej przygody można obejrzeć na stronie: https://gotowidodrogi.pl/relacje/ oraz na naszym Facebooku.
 

powrót do galerii zdjęć

point Delicious food – ,,Fruit salad”

Realizując wewnątrzprzedszkolny program ,,Delicious food”, przedszkolaki wykonały sałatkę owocową. Podczas zajęć dzieci trenowały nazwy owoców w języku angielskim oraz poznawały zasady zdrowego odżywiania.

 

powrót do galerii zdjęć

point Dzień Babci i Dziadka

Z okazji dnia i Babi i Dziadka przedszkolaki przygotowały liczne upominki oraz piosenki, które zostały nagrane i umieszczone na naszej stronie Facebooka – zapraszamy do obejrzenia naszych małych artystów.
Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy zdrówka i radości z Wnuków! 
 

powrót do galerii zdjęć

point Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia jest uznawany za Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. To właśnie tego dnia w 1882 roku w Londynie, urodził się A. A. Milne, twórca misia łakomczuszka. Tego niezwykle przyjaznego, puchatego misia, kochającego miód znają i uwielbiają dzieci na całym świecie. Postanowiliśmy uczcić ten dzień i poświętować wspólnie z Kubusiem Puchatkiem. Cały dzień był pełen atrakcji. Zaczął się od czytania fragmentów książki o misiu, po czym dzieci wykonywały zabawy ruchowe oraz tematyczne zadania: układały puzzle, odgadywały zagadki, wykonały kolorowanki praz wyklejanki. Na zakończenie dnia dzieci delektowały się przysmakiem Kubusia Puchatka w postaci słodkiego miodu.

powrót do galerii zdjęć

point Międzynarodowy Dzień Popcornu

14 stycznia świętowaliśmy „Międzynarodowy Dzień Popcornu”. Tego dnia Dzieci dowiedziały się ciekawych informacji na temat popcornu, skąd pochodzi, jak powstaje… Podczas zabawy badawczej mali inżynierowie sprawdzali właściwości fizyczne ziarna kukurydzy oraz gotowego już „popcornu”. Sokole oczy porównywały między innymi ich wielkość, kształt, zapach, twardość, po czym razem wyciągaliśmy wnioski. Po wnikliwym wstępie teoretycznym wykonaliśmy i udekorowaliśmy rożki do popcornu, po czym razem przygotowaliśmy smaczną przekąskę, którą każdy delektował się podczas seansu filmowego. Dzień zakończony został starannie wykonanymi pracami plastycznymi. To był dzień pełen wrażeń.

powrót do galerii zdjęć

point Pomoc dla zwierząt ze schroniska – dostarczona!

Jak co roku, w okresie jesienno-zimowym przyłączamy się do akcji niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom przebywającym w schronisku w Tczewie. Dzięki hojności Rodziców naszych Przedszkolaków udało nam się zebrać sporo asortymentu takiego jak: miski, smycze, obroże oraz żywność. Serdecznie dziękujemy!

 

powrót do galerii zdjęć

 

point Wigilia

22 Grudnia w przedszkolu odbyła się Wigilia. Dzień rozpoczęliśmy od poznania tradycji świątecznych i obejrzenia filmu edukacyjnego o tematyce świątecznej. Następnie dzieci wspólnie z Paniami przygotowały wigilijny stół, ochoczo śpiewały kolędy, składały sobie życzenia. Przedszkolaki kosztowały tradycyjny barszczyk i pierogi z kapustą i grzybami. Nie zabrakło oczywiście świątecznych ciasteczek i owoców. Na zakończenie tych pięknych chwil dzieci rozpakowały długo oczekiwane prezenty. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie serdeczne relacje.

powrót do galerii zdjęć

point Jasełka

Święta Bożego Narodzenia – czas magiczny. Aby podkreślić wagę tego wydarzenia nasi podopieczni przygotowali jasełka oraz taniec ze świecami do piosenki ,,Noel”. Piękne występy można obejrzeć na naszym profilu Facebooka.

 

powrót do galerii zdjęć

point Dołącz do Bajecznej Krainy!

point Co o Bajecznej Krainie myślą Rodzice?

point Bajeczna Kraina – Kreatywne Przedszkole 2020

kreatywne-przedszkole-tworczy-maluch

point Tajniki życia pszczół – warsztaty

W dniu dzisiejszym przedszkolaki poznały tajniki życia pszczół, które przybliżyła wspaniała Mistrzyni Pszczelarstwa. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia tych wyjątkowych zwierząt. Poznały budowę ula, miały przyjemność zobaczyć prawdziwy strój pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy pszczelarz. Zwieńczeniem warsztatów było samodzielne wykonanie woskowej świecy, którą każdy przedszkolak zabrał ze sobą do domu.

powrót do galerii zdjęć

point Warsztaty chemiczne

17 marca przedszkolaki wzięły udział w warsztatach chemicznych podczas których zapoznały się z budową i właściwościami suchego lodu. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wpatrywały się w prezentowane doświadczenia oraz z niesamowitą precyzją i zaangażowaniem wykonywały samodzielnie magiczne eksperymenty. Wspólnie produkowaliśmy chmury, bańki, pastę dla zajączka, zamrażaliśmy kwiaty… Na zakończenie mając na uwadze zbliżające się święta Wielkanocne, skonstruowaliśmy samo-dmuchający się balon-kurę. 
Zabawa był na prawdę udana! 

powrót do galerii zdjęć

point Dzień mężczyzny

powrót do galerii zdjęć

point W Kuchcikowie: Kanapki z nowalijkami

powrót do galerii zdjęć

point Dzień Kobiet

powrót do galerii zdjęć

point Matematyka z Pitagorasem

Od października Przedszkolaki z Bajecznej Krainy biorą dział w wewnątrz-przedszkolnym programie edukacyjnym ,,Matematyka z Pitagorasem”.

Dzieci uczą się orientacji przestrzennej, dokonują pomiarów objętości, ważenia, rozwijają intuicję geometryczną poprzez różnorodne zabawy z figurami. Zdobywają wiedzę na temat tworzenia reguł, klasyfikują poszczególne zbiory, kształtują swoją pamięć, logiczne i twórcze myślenie oraz rozwijają wyobraźnię, a przede wszystkim świetnie się bawią. Właściwy dobór zajęć gwarantuje przyjazną formę nauki, a także pozwala na wzbogacanie i przyswajanie nowej wiedzy.

powrót do galerii zdjęć

 

 

point Dzień Dzinozaura

powrót do galerii zdjęć

point Dzień Kota

Chcąc uczcić Dzień Kota, 17 lutego wszystkie przedszkolaki strojem, ,,makijażem” upodobniły się do naszych czworonożnych milusińskich. Świętowanie rozpoczęte zostało obejrzeniem prezentacji przedstawiającej róże rasy kotów oraz ich obyczaje jak i koty występujące w popularnych bajkach. Kolejno dzieci ochoczo ruszyły do „kocich zabaw”. Przedszkolaki pokonywały ścieżkę kocich łapek, brały udział w zabawach ruchowych do muzyki doprowadzając kota do jego ulubionego przysmaku oraz wykonywały liczne karty pracy w grupach.

powrót do galerii zdjęć

point Tłusty czwartek

11 Lutego świętowaliśmy Tłusty Czwartek. Tego dnia nasze przedszkolaki zapoznały się z tradycją oraz znaczeniem Tłustego Czwartku. Na miłośników słodkości czekały ,,smaczne zadania”. Początkowo dzieci na podstawie ilustracji rozpoznawały przysmaki tego dnia. Kolejno każdy musiał odgadnąć smak ukrytego w pączku nadzienia. Dzieci wzorowo zmierzyły się z licznymi zadaniami logicznymi i motorycznymi z pączkiem w roli głównej. Nie zabrakło oczywiście zabaw ruchowych przy muzyce. Natomiast podczas deseru na talerzu każdego przedszkolaka zagościła nie kto inny jak smaczny Pan Pączek.

powrót do galerii zdjęć

point Bal Karnawałowy

28.01.2021 Odbył się Bal karnawałowy. Tego dnia nasze przedszkolaki przyszły pięknie przebrane w bajkowe postacie. Przebierańcy świetnie bawili się uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała wszystkich do tańca. Zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

powrót do galerii zdjęć

point Dzień Babci i Dziadka

22 stycznia świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Tego dnia przedszkolaki przedstawiały sylwetki swoich Dziadków, opisywały jaką rolę odgrywają w ich życiu oraz za co ich kochają. Dzieci rozwiązywały liczne zagadki związane z Dziadkami oraz przygotowywały dla nich wspaniałe upominki.
Ten rok jest inny od wszystkich, ponieważ nie mogliśmy zaprosić kochanych Dziadków do sali przedszkolnej i zaprezentować im swoich umiejętności, dlatego uczyniliśmy to ,,zdalnie” za pomocą nagrań: grupa Żabek zaprezentowała piosenkę, natomiast grupa Motylków przygotowała piękne przedstawienie. 

powrót do galerii zdjęć

point Przygotowania do Świąt

Miesiąc grudzień okazał się miesiącem pełnym przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. W Mikołajki odwiedził nas św. Mikołaj wraz z Panem Burmistrzem i przywiózł dzieciom wspaniałe niespodzianki. Prezentami obdarowani zostaliśmy również od Rady Miasta i Gminy Gniew – serdecznie dziękujemy! Kolejne dni mijały nam na śpiewaniu kolęd, przygotowywaniu ozdób, zdobieniu pierników, strojeniu choinek i dekoracji sal. W międzyczasie dzieci uczyły się tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia. 22 Grudnia wspólnie zasiedliśmy do Wigilijnego stołu, a pod choinką czekały na nas piękne prezenty od tajemniczego gościa.

powrót do galerii zdjęć

point Mikołajki

7 Grudnia Przedszkolaki świętowały Mikołajki. Ten wyjątkowy dzień dzieci rozpoczęły od obejrzenia filmu, który nagrany został specjalnie dla nich przez św. Mikołaja. Kolejno wszyscy ochoczo ruszyli do wykonywania świątecznych zadań: dzieci przygotowywały łańcuch na choinkę, pakowały prezenty, układały świąteczne puzzle oraz tworzyły zimowe obrazki. Po wzorowo wykonanej pracy dla małych pomocników Mikołaj przygotował niespodziankę. Każdy przedszkolak obdarowany został świąteczną grą.

powrót do galerii zdjęć

point Andrzejki

30 Listopada obchodziliśmy Andrzejki. Tego dnia na nasze przedszkolaki czekało jak zwykle mnóstwo atrakcji. Na początku dzieci zapoznały się z tradycją świętowania Andrzejek – z wykorzystaniem tablicy interaktywnej miłośnicy technologii rozwiązywali zadania nie tylko matematyczne. Maluchy układały swoje kapcie w węża, malowały farbami piękne obrazy, przelewały wosk przez dziurkę od klucz po czym za pomocą cienia odgadywały jakie potworki stworzyły. Ten dzień dla naszych przedszkolaków był pełen wrażeń i zabawy.

powrót do galerii zdjęć

point Dzień kredki

24 Listopada obchodziliśmy Dzień Kredki. Wprowadzeniem do zajęć było wysłuchanie piosenki i rozmowa na jej temat. Kolejno ochoczo przystąpiliśmy do przedszkolnych łamigłówek. Dzieci między innymi układały kredki od najmniejszej do największej, segregowały kredki według koloru, czy wielkości. W tym dniu nie zabrakło oczywiście samodzielnego tworzenia plastycznych arcydzieł -). Na zakończenie, każde z dzieci wykonało sobie pamiątkowe zdjęcie z papierową kredką.

powrót do galerii zdjęć

point Pasowanie na Przedszkolaka

5 Listopada odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. To bardzo ważny i emocjonujący dzień dla każdego malucha! Od tego dnia nowo przybyli milusińscy nauki poprzez zabawę stają się pełnoprawnymi przedszkolakami. Uroczystość rozpoczęła się wypowiedzeniem przez maluszków przyrzeczenia po czym nastąpiło pasowanie. Wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki oraz dyplomy. Zwieńczeniem tak podniosłego dnia był tort z fajerwerkami.

powrót do galerii zdjęć

point Dzień Dyni

3 Listopada obchodziliśmy Święto Dyni. Dzień pełen pracy, kreatywnej zabawy oraz delektowania się zdrowymi przekąskami. Zajęcia rozpoczęliśmy wysłuchaniem i rozmową na temat wiersza z dynią w roli głównej.
Następnie odbyła się zabawa zręcznościowa: “Wesoła dynia”, której celem było trafienie piłką w środek dyni. W tym dniu oczywiście nie zabrakło zadań matematycznych i plastycznych. Na zakończenie dnia dzieci zajadały się pysznymi placuszkami dyniowymi, które same przygotowały.

powrót do galerii zdjęć

point Bal Jesieni

24 Września do naszego przedszkola zaprosiliśmy Panią Jesień, której to urządziliśmy niezapomniany bal! :) Specjalnie na tę okazję wszyscy wystroiliśmy się w stroje iście jesienne. W zabawie udział wzięły między innymi: jeże, sowy, dynie, muchomorki…
Na samym wstępie zajęć poznaliśmy dary Pani Jesieni. Rozwijaliśmy zmysł dotyku, odkrywając co ukryło się w tajemniczym worku. Wyliczaliśmy wszystkie rozpoznane przedmioty, rozwiązywaliśmy zagadki, szukaliśmy różnic, odkrywaliśmy kolory charakterystyczne dla tej pory roku. Na koniec odbyła się prezentacja jesiennych strojów.
Wszyscy wyglądali zjawiskowo i świetnie się przy tym bawili! :)

powrót do galerii zdjęć

point Dzień Przedszkolaka

18 Września odbył się huczny Dzień Przedszkolaka! Tego dnia na samym wstępie przywitaliśmy wszystkich uśmiechniętych przedszkolaków wesołą powitanką. Następnie

zabraliśmy się za robienie ciasta 3-bit, które mieliśmy wspólnie zjeść na drugie śniadanie.
Kolejno przenieśliśmy się na tor przeszkód oraz ścieżkę sensoryczną, którą każdy przedszkolak miał za zadanie pokonać. Nie zabrakło również uwielbianych przez dzieciaczki  tańców  przy dyskotekowej muzyce! Wszyscy miłośnicy zabawy otrzymali dyplomy oraz medale Super Przedszkolaka. Zabawa była udana!

powrót do galerii zdjęć

point Szanowni Rodzice!

Szanowni Rodzice!

Burmistrz miasta i gminy Gniew, kierując się bezpieczeństwem i zdrowiem dzieci oraz całego społeczeństwa, w dniu 04.05.2020 r. podjął decyzję o nieotwieraniu przedszkoli na terenie gminy Gniew od 6 maja. Tym samym Przedszkole Niepubliczne Bajeczna Kraina zostaje zamknięte do 24.05.2020 r. 
Przedszkole nadal prowadzi edukację zdalną jak dotychczas.

point Drodzy Rodzice!

Drodzy Rodzice!

W związku z pojawieniem się informacji o możliwości otwarcia przedszkoli z dniem 6 maja 2020 r. pragniemy poinformować, że ostateczna decyzja w sprawie otwarcia Przedszkola Niepublicznego Bajeczna Kraina podjęta zostanie we wtorek 5 maja, po konsultacjach z Władzami Miasta i Gminy Gniew oraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Tczewie.
O wszelkich ustaleniach będą Państwo na bieżąco informowani.

point Konkurs ,,Mój Wielkanocny Koszyczek”

 

konkurs-wielkanocny-koszyczek

point Koronawirus – Przedszkole zamknięte

Drodzy Rodzice!
Informujemy, że w związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii, nasze przedszkole jest zamknięte do świąt Wielkiej Nocy. Zachęcamy do stałego kontaktu z nauczycielami/wychowawcami i do pracy z dziećmi w domu pod ich kierunkiem.
Wszelkie materiały dydaktyczne, tak jak dotychczas będą Państwu na bieżąco przesyłane na maila.

Jednocześnie zachęcamy wszystkie przedszkolaki do udziału w lekcjach online na żywo, które prowadzone są przez naszych nauczycieli.

Zapraszamy do monitorowania naszej strony facebook.

point

Rekrutacja Bajeczna Kraina 2020_2021

point Pan Burmistrz czyta bajkę dzieciom

28 Lutego Pan Burmistrz Maciej Czarnecki odwiedził dzieci w Przedszkolu Niepublicznym Bajeczna Kraina. W ramach popularyzacji czytelnictwa wśród najmłodszych, Pan Burmistrz przeczytał przedszkolakom legendy.

Mali miłośnicy literatury z zapartym tchem wsłuchiwali się w treść opowiadań, a następnie żwawo włączali się we wspólną dyskusję.

Na zakończenie spotkania Pan Burmistrz wraz z dziećmi wziął udział w zabawach ruchowych oraz obdarował wszystkich upominkami.

Serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi za przyjęcie zaproszenia, odwiedziny i wspólną zabawę.

point Kicia Kocia

Bajeczna Kraina gości ,,Kicię Kocię” notatka: 26 lutego Przedszkole Niepubliczne Bajeczna Kraina zorganizowała spotkanie autorskie z Panią Anitą Głowińską – autorką popularnej serii książek dla dzieci ,,Kicia Kocia”. Wydarzenie miało miejsce na gniewskim Zamku, a uczestniczyły w nim przedszkolaki z obu gniewskich przedszkoli. Łącznie około 80 dzieci, które przybyły na spotkanie w dwóch grupach. W tracie spotkania Pani Anita przeczytała dzieciom jedną ze swoich książek przeplatając je krótką rozmową ze słuchaczami. Dzieci żywo włączały się w dialog z gościem. Autorka chętnie odpowiadała na pytania przedszkolaków. Tłumaczyła jak powstaje książka, kim jest autor oraz ilustrator. Jak sama Pani Anita podsumowała, spotkania z dziećmi są dla niej ogromną inspiracją do tworzenia nowych utworów. Nie możemy w to wątpić – nasi mali miłośnicy literatury wykazali się ogromną inwencją twórczą, podpowiadając autorce, co jeszcze może spotkać Kicię Kocię. Kto wie może niedługo na półkach księgarni dostrzec będziemy mogli książkę z tytułem zaproponowanym przez mieszkańca naszej gminy? Na zakończenie Pani Anita wypisała każdemu przedszkolakowi Dyplom Przyjaciela Kici Koci. Na małych miłośników zabawy czekał również słodki upominek oraz balony. Dzieci z obu przedszkoli serdecznie podziękowały autorce za poświęcony im czas wręczając kwiaty i wykonane przez siebie książeczki zawierające ilustracje o tematyce Kici Koci. Organizowane przedsięwzięcie miało na celu promowanie czytelnictwa, poszerzanie horyzontów literackich dzieci. Wszystkim nam dorosłym zależy, aby maluchy miały możliwość bezpośredniego kontaktu z osobami, które swą twórczością biorą realny udział w ich dorastaniu. 

point Tłusty Czwartek

20.02.2020. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Tłusty Czwartek. Tego dnia przedszkolaki zapoznały się z tradycją oraz znaczeniem Tłustego Czwartku. Z zapartym tchem układały puzzle związane z tematyką tego dnia, rozwiązywały kolejne zadania takie jak: ,,Donat”- układanie od największego do najmniejszego, ,,Tłusty Czwartek” – zabawa ruchowa do piosenek, ,,Memory”- odkrywanie par. Każdy maluch musiał również pokonać ścieżkę ,,Twoja dłoń, Twoja stopa”, która prowadziła do pączków-)

Jak na Tłusty Czwartek przystało, tego dnia nie mogło obyć się także bez konsumpcji pączków. Przedszkolaki zakasały więc rękawy do pracy i samodzielnie przygotowały ciasto do Donatów. Po ich upieczeniu krążki zostały ozdobione i oczywiści z apetytem zjedzone-)

point Walentynki

14 luty – Walentynki. Tego dnia przedszkole wypełniło się maluszkami ubranymi w czerwone stroje. Zabawę w ,,Dzień miłości” rozpoczęliśmy odśpiewaniem piosenki ,,Wszyscy są, witam was… „. Następnie do dzieci przybyła Pacynka Walentynka, która opowiedziała maluchom czym tak właściwie są Walentynki oraz przybliżyła dzieciom w jaki sposób można okazywać miłość bliskim osobom. Kolejno wszyscy ochoczo ruszyli do zabaw. Dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące postaci z ulubionych bajek pt.: ,,Kto kogo kocha ?”, układały serduszka, dzięki czemu utrwalały pojęcia nad, pod, obok, za… i wiele innych. Nie zabrakło również części artystycznej – bowiem każdy maluch stworzył swoje serduszkowe pudełko. Na zakończenie dnia na każdego czekała ,, Walentynkowa Babeczka”. To był wspaniały dzień !

point Bal karnawałowy

6 Lutego odbył się długo oczekiwany przez dzieci ,,Bal Karnawałowy” . Wszystkie przedszkolaki pojawiły się pięknie przebrane w barwne stroje przedstawiające postacie z ich ulubionych bajek. Zabawę poprowadził Wodzirej, który przewodził wesołym korowodom tanecznym. Dzieci z radością włączały się we wspólną zabawę. Bal karnawałowy zwieńczony został rozbiciem piniaty zawierającej słodkie niespodziani oraz wspólnymi zdjęciami.

point ,,Przeczytaj mi bajkę” – Wizyta Dziadków

Przygoda z książką pobudza wyobraźnie, rozwija słownictwo, uczy wrażliwości.

,,Przeczytaj mi bajkę” – to zajęcia realizowane w ramach projektu ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. 31 stycznia naszych przedszkolaków odwiedziło troje dziadków, którzy z zaangażowaniem czytali dzieciom bajki. W międzyczasie dziadkowie brali udział w zabawach ruchowo-tanecznych z dziećmi. Wspaniała dawka pozytywnej energii, która emanowała ze wszystkich stron sprawiła, że ten dzień był wyjątkowy. W podziękowaniu, dziadkowie otrzymali dyplomy od naszego ,,zmisiowanego” przedszkola. Mamy nadzieję, że już niebawem odwiedzą nas kolejni fantastyczni goście.

point Bezpieczni z Małym Misiem

W tym tygodniu przedszkolaki ponownie spotkały się z Misiem Tulisiem, który zapoznał ich z zasadami bezpieczeństwa. Dzieci wysłuchały opowiadania o Adasiu i jego zachowaniu na ulicy. Dowiedziały się jak być bezpiecznym nie tylko na drodze, ale również w domu (odkrywały 11 zasad bezpieczeństwa w domu). Odgrywały scenki, tworzyły mapę myśli. Wszystkie wiadomości utrwalały podczas wspólnego tańca i śpiewania piosenki. Po aktywnym udziale w zajęciach otrzymały medale Troskliwego Misia Opiekuna oraz odblaskowe opaski.

point Pan Ząbek

22 Stycznia odbyły się zajęcia z profilaktyki zdrowia i higieny jamy ustnej. Początkowo dzieci zapoznały się z historią opowiedzianą przez „Pana Ząbka”. Następnie w trakcie wspólnej rozmowy z nauczycielem, przedszkolaki poznały odpowiedzi na gro nurtujących pytań: Dlaczego warto dbać o zęby mleczne? Co kryje się pod pojęciem próchnica? Jakie produkty warto jeść? Kiedy i jak długo szczotkować zęby? Jaka pasta dla ząbków jest najlepsza? W trakcie zajęć przedszkolaki uczyły się prawidłowego mycia zębów. Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplomy oraz zdrowe dla ząbków lizaki.

point Wizyta w DPS

21 Stycznia to wyjątkowy dzień – Dzień Babci. Z tej okazji, oraz w związku ze zbliżającym się Dniem Dziadka, nasze przedszkolaki wybrały się do Domu Pomocy Społecznej w Gniewie. Dzieci przygotowały   koncert kolęd i pastorałek, które to wykonały z ogromnym zaangażowaniem. Po występie maluchy obdarowały każdego mieszkańca DPS wcześniej przygotowanymi kwiatkami. Był to dzień pełen wrażeń i uśmiechu.

point Dzień Babci i Dziadka

9.01.19 i 10.01.19 w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Przedszkolaki przygotowały programy artystyczne. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odgrywali przydzielone role, a goście nagradzali ich gromkimi brawami. Następnie przedszkolaki wręczyły Dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki, a na sam koniec na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

point Wizyta wyjątkowych gości.

8 Stycznia nasze przedszkole odwiedziły klasy pierwsze ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Gniewie. Nasze przedszkolaki wystąpiły przed gośćmi wystawiając spektakl pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Mali aktorzy spisali się świetnie, o czym świadczyły gromkie brawa widowni. Kto wie, może kiedyś będziemy oglądać niektórych z nich na scenie wielkiego teatru? :)

point Występ Bożonarodzeniowy: ,,Radosne oczekiwanie”

20 Grudnia dzieci z grupy Żabek przedstawiły Jasełka dla Rodziców zatytułowane „Radosne oczekiwanie”. Jasełka opowiadały, iż każdy z nas przygotowuje się na przyjście Świąt Bożego Narodzenia. O tym, że nie tylko należy posprzątać pięknie dom, ale przede wszystkim przygotować na to swoje serduszka. Zwieńczając występ, dzieci wraz z rodzicami zaśpiewały kolędy. Na zakończenie, na wszystkich czekał słodki poczęstunek przy którym goście mogli sobie złożyć życzenia. W taki oto magiczny sposób dzieci wspólnie z rodzicami spędziły ostatni dzień w przedszkolu przed długą świąteczną przerwą.

 

point Występ Bożonarodzeniowy: „Dziewczynki z zapałkami”.

W tym roku w nieco innej formie grupy przedszkolaków: Motyli i Pszczółki przygotowały występ Bożonarodzeniowy. Mali aktorzy przedstawili historię „Dziewczynki z zapałkami” jedną z najbardziej znanych baśni Hansa Christiana Andersena. Jako, że sztuka ta wystawiana była w okresie świątecznym, postanowiliśmy zmienić zakończenie. Mała bohaterka na koniec zostaje zabrana z zimnej ulicy przez swoich kochających rodziców i zasiada wraz nimi do wigilijnego stołu. Z całą pewnością historia ta trafiła do serc rodziców, a wspólne śpiewanie kolęd i słodki poczęstunek umiliły nasze świąteczne spotkanie.

point Konkurs pt. „Kartka świąteczna”.

Z początkiem grudnia ogłoszony został konkurs pt.: „Kartka świąteczna”.
Zadaniem uczestników było własnoręczne wykonanie kartki Bożonarodzeniowej. Wyłonienie spośród przyniesionych prac trzech pierwszych miejsc było niezwykle trudne, ponieważ wszystkie prace miały swój indywidualny charakter, urok i każda z kartek była niepowtarzalna, wyjątkowa. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Patryk Ruda, który swoją kartkę wraz z życzeniami Świątecznymi przekazał Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Gniew. Drugie miejsce zajął Jakub Rychlewski, a swoją kartkę wraz z życzeniami dla Pracowników oraz Przedszkolaków Przedszkola Publicznego w Gniewie złożył na ręce  Pani Dyrektor. Trzecie miejsce otrzymał Wiktor Czerwiński. Wiktor swoją kartkę wręczył Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 w Gniewie. Na szczególne wyróżnienie zasłuża również kartka świąteczna Huberta Karaś. Wszyscy uczetnicy otrzymali dyplomy a laureaci nagrody.

point Pomagamy – Z wizytą w schronisku dla zwierząt.

Zima jest okresem trudnym, zwłaszcza dla zwierząt, dlatego w tym czasie zorganizowaliśmy zbiórkę dla czworonożnych przyjaciół ze schroniska, której koordynatorem była Pani Justyna Bałdyga.  Podziękowania dla naszych przedszkolaków i ich rodziców, dzięki którym udało się nam zebrać karmy dla zwierząt oraz koce, kołdry itp. Wszystkie zebrane rzeczy przewiezione zostały do „OTOZ Animals” w Tczewie. 

point Pomagamy – Szlachetna Paczka.

W tym roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia wzięliśmy udział w ,,Akcji Szlachetna Paczka”, której koordynatorem była Pani Agata Berent. Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy- realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest przekazywanie bezpośredniej pomocy. W tej akcji darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojej okolicy. W tym roku nasze przedszkole objęło pomocą jedną rodzinę. Wielkie zaangażowanie rodziców oraz nauczycieli przyniosło nieoczekiwane efekty- udało nam się zebrać wszystkie potrzebne rzeczy tj. żywność, odzież, zabawki, artykuły higieniczno-sanitarne, słodycze oraz sprzęt AGD. Chcemy złożyć serdeczne podziękowania rodzicom, dzieciom oraz społeczności przedszkolnej, którzy przyczynili się do zbierania darów w tej akcji.

point Warsztaty z Rodzicami ,,Piernikowa przygoda”

10 Grudnia w przedszkolu odbyły się Warsztaty z Rodzicami pt. ,,Piernikowa przygoda”.

Dzieci wraz z Rodzicami z radością wykrawały świąteczne kształty z piernikowego ciasta, a po upieczeniu słodkości dekorowały je według własnego pomysłu. Zapach imbiru, kardamonu, cynamonu wypełniał całe przedszkole i wraz z nim czuliśmy, iż święta są tuż, tuż. Podczas oczekiwania na kolejne wypieki dzieci wraz z rodzicami zostali podzieleni na grupy, gdzie każda z grup wykonywała kilka świątecznych zadań.

Dziękujemy za wspólną zabawę w miłej atmosferze!

 

point Mikołajki

6 Grudnia przedszkole Bajeczna Kraina odwiedził Święty Mikołaj! Niezwykły gość dotarł do dzieci wielkimi saniami, które ciągnięte były przez silne renifery. Już od samego rana przedszkolaki nie mogły doczekać się spotkania z Mikołajem. Aby podkreślić ten wspaniały czas, wszystkie maluchy ubrały odświętne, czerwone mikołajkowe czapeczki. Po serdecznym przywitaniu Mikołaja, przedszkolaki zaprezentowały przygotowane piosenki oraz wierszyki. Następnie każde z dzieci osobiście odebrało swój upominek z rąk Mikołaja. Jako że wspaniały gość przybył z bardzo daleka, przedszkolaki przygotowały dla niego i jego pomocników mleko, pierniki oraz marchewki. Na pożegnanie wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędę.

point Andrzejki

W dniu andrzejek nasze przedszkole odwiedziła tajemnicza czarodziejka, która opowiedziała dzieciom skąd wzięły się andrzejki oraz jakie mają znaczenie. Następnie przedszkolaki podarowały czarodziejce papierowe serduszka, aby spełniły się ich wróżby. Po pożegnaniu tajemniczego gości, na sali pojawiła się magiczna szkatułka, która przepowiedziała dzieciom kim będą jak dorosną.

Wielki klucz i lanie wosku – bez tego nie mogłaby odbyć się zabawa andrzejkowa. Na zakończenie dnia przedszkolaki tworzyły własne czarodziejki, które przepowiadały im co ich czeka je w najbliższym czasie.

point Ogólnopolski Dzień Pluszowego Misia

25.11.19 Przedszkolaki wzięły udział w Ogólnopolskim Dniu Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci zapoznały się z historią ,,Misia Tediego”.

,,Kubuś Puchatek czy Miś Yogi?, Boguś czy Miś Uszatek? – na te i na wiele innych pytań maluchy odpowiadały biorąc udział w quizie. Dzieci ćwiczyły swoją pamięć, spostrzegawczość oraz rozwijały kompetencje matematyczne biorąc udział w licznych konkurencjach oraz grach. Następnie wspólnie zatańczyły misiowy taniec. Na koniec wzięły udział w zajęciach plastycznych dzięki, którym powstały piękne prace z Kubusiem Puchatkiem.  

point Spotkanie z kozą Krysią

20.11.2019 Odbyły się zajęcia z programu „Mleczna Droga”, które przybliżyły dzieciom życie na gospodarstwie. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć tradycyjne narzędzia, dzięki którym własnoręcznie można przygotować przepyszne masło oraz twaróg.

A z czego przygotować masło? Na to pytanie maluchy znalazły odpowiedź słuchając historyjki o żabce, która wpadła do śmietany. Wielką niespodzianką tego dnia była koza Krysia, którą przedszkolaki miały możliwość wydoić. Ta wspaniała lekcja z pewnością pozostanie na długo w pamięci naszych podopiecznych.

point Dzień Niepodległości

 11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała Niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze Święto Narodowe – Święto Niepodległości. Przedszkolaki  z Bajecznej Krainy obchodziły to święto 08.11.2019r. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły ubrane w strój galowy. Mali patrioci utrwalałi wiadomości związane ze swoją ojczyzną dotyczące: mapy Polski, symboli narodowych i stolicy Polski. Gdy wybiła godzina 11:11 wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski ,,Mazurek Dąbrowskiego” . 

point Dzień Postaci z Bajek

07.11.2019 Przedszkolaki świętowały Dzień Postaci z Bajek. Do bajkowej krainy wprowadziła dzieci zabawa ruchowa do wiersza ,,Szafy z koralowej rafy”. Tego dnia zadaniem Przedszkolaków było między innymi rozpoznawanie znanych im postaci z bajek, dopasowywanie cieni do ich ,,właścicieli”. Dzieci wspólnie bawiły się z Kopciuszkiem, który zgubił nie tylko pantofelek, ale i sam zgubił się w swej bajce, a maluchy pomogły mu się wydostać. ,,Lady i Haps” zaprosili dzieci do gry, w której to przedszkolaki zbierały kości i uciekały przed gryzoniami, aby na czas dotrzeć do bohaterów. Dzieci tego dnia zaprezentowały kolegom książki z ulubionymi bajkami oraz przedstawiły swoje ukochane pluszowe maskotki. Na koniec na wszystkich czekała niespodzianka: przedstawienie pt. ,,Czerwony Kapturek” przygotowane i wykonane przez kadrę pedagogiczną Przedszkola Bajeczna Kraina.

 

point WESOŁE HALLOWEEN

Dnia 31.10.2019 odbyło się Halloween na Wesoło. Tego dnia każde dziecko przyszło pięknie przebrane i z wielką radością zaprezentowało swój strój na halloweenowym pokazie mody. Świętowanie rozpoczęte zostało wspólnym tańcem do piosenki ,,Duchy łakomczuchy”. Pierwszym skojarzeniem z Halloween jest oczywiście dynia, dlatego też nie mogło jej zabraknąć tego dnia w naszym przedszkolu. Tak też dzieci  ochoczo przystąpiły do drążenia i ozdabiania dyń rozmaitego rozmiaru i kształtu. Kolejno wszyscy zostali poszukiwaczami skarbów. Maluchy szukały słodkich smakołyków ukrytych w przedszkolnej sali. Zwieńczeniem zabawy był słodki poczęstunek. Dzień ten z pewnością pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków, ale nie jako straszny, czy upiorny, ale wręcz przeciwnie jako wspaniała okazja do dobrej zabawy.

point WSPOMNIENIE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Dzień Wszystkich Świętych – chwila zadumy, wspomnienie bliskich. Dzieci z naszego przedszkola tego dnia wybrały się na pobliski cmentarz, aby chwilą modlitwy i symbolem światła zniczy wspólnie uczcić pamięć wszystkich zmarłych. 

point PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

24 października odbyło się Uroczyste Pasowanie na Przedszkola w grupie Żabek. Tego dnia Dzieci pięknie ubrane wystąpiły przed Rodzicami: recytowały wiersze, śpiewały piosenki, grały na instrumentach oraz tańczyły z kolorowymi chustkami. Po przedstawieniu Pani Dyrektor oficjalnie pasowała dzieci na Przedszkolaków. Każdy maluch otrzymał dyplom oraz słodką niespodziankę. Następnie na wszystkich uczestników uroczystości czekał poczęstunek.

point Wyjazd do kina Helios

22 Października nasze przedszkolaki ze starszych grup wybrały się do kina Helios w Tczewie. Dzieci obejrzały bajkę pt. ,,O Yeti!”. Bajka przybliżyła historię nastolatki, która wraz ze swoimi przyjaciółmi pomogła zagubionemu w mieście Yeti powrócić do swojej rodziny.  Uśmiechnięte buzie naszych podopiecznych były potwierdzeniem, iż bajka bardzo im się podobała. Po udanym seansie wszyscy w doskonałych nastrojach wróciliśmy do przedszkola.  

point Teatr ,,TAK”: „Śmieciaki ratują świat”

W środę 9-go października nasze przedszkole odwiedził  teatr „TAK” z przedstawieniem „Śmieciaki ratują świat”. Spektakl o tematyce ekologicznej miał na celu uświadomić dzieciom jak poważnym zagrożeniem dla środowiska są odpady niebiodegradowalne. Aktorzy w przystępny sposób przybliżyli jak dbać o środowisko, zapoznały dzieci z tematem recyklingu. Podczas wspólnej zabawy (taniec, śpiew) z artystami, dzieci zapoznały się z szeregiem słów o tematyce środowiskowej w języku angielskim. Przedstawienie z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków. 

point Dzień Chłopaka

30-go Września obchodziliśmy święto z okazji Dnia Chłopaka Przedszkolaka. Tego dnia dziewczynki przygotowywały kolorowe laurki dla kolegów ze swoich grup. Następnie częstowały chłopców słodkimi podarunkami wręczając przygotowane wcześniej laurki i medale Super Chłopaka.  

point Dzień Jabłka

26-go Września w naszym przedszkolu odbył się Dzień Jabłka. Tego dnia na dzieci czekały liczne konkursy oraz degustacje-). Początkowo maluchy odszukiwały jabłka ukryte w koszyku. Kolejno rozpoznawały ten wspaniały owoc przy pomocy zmysłu smaku, podczas zabawy ,,Jaki to owoc?”. Następnie odbył się ,,Wyścig z jabłkiem”, podczas którego każdego zadaniem było obejście pachołka tak, aby jabłko nie spadło na podłogę. Po wysiłku fizycznym przedszkolaki wzięły udział w warsztatach kulinarnych. Wspólnie wyrabiały ciasto, piekły pyszne placki z jabłkami. Razem z Paniami przygotowały również sok jabłkowy. Na zakończenie tego wspaniałego dnia, w celu ostudzenia emocji dzieci układały ,,jabłkowe puzzle” oraz kolorowały owoce według wskazanego kodu.